ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ 22ου Δ.Σ. ΕΥΟΣΜΟΥ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
έχουμε την χαρά να ανακοινώσουμε την επαναλειτουργία του Σχολείου μας από τη Δευτέρα 11/01/2021 όποτε και σας ενημερώνουμε ότι:
• Το σχολείο θα λειτουργεί πλήρως (Ολοήμερο και Πρωινή Ζώνη), επίσης ξεκινά και το πρόγραμμα σίτισης.
ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΙΡΙΟ

• Για την ασφάλεια των παιδιών σας παρακαλούμε όπως η προσέλευση γίνεται σταδιακά (από 8.00 π.μ. έως & 8.15π.μ.) & παρακαλούμε να είστε συνεπείς.
• Επίσης και η αποχώρηση αντίστοιχα το μεσημέρι θα γίνεται σταδιακάσυγκεκριμένα:
• Τα παιδιά της Α’ Τάξης θα αποχωρούν 13. με 13.05μ.μ
• Τα παιδιά της Β’ Τάξης θα αποχωρούν 13.05-13.10.μ.μ
• Τα παιδιά της Γ΄θα αποχωρούν 13.15-13.20.μ.μ
• Τα παιδιά της ΣΤ΄Τάξης θα αποχωρούν σταδιακά 13.20.μ.μ
ΣΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ

• Τα παιδιά της Δ1 Τάξης θα αποχωρούν στις 13.00μμ
• Τα παιδιά της Δ2 Τάξης θα αποχωρούν στις 13.05μ.μ
• Τα παιδιά της Ε1 Τάξης θα αποχωρούν στις 13.10μ.μ
• Τα παιδιά της Ε2 Τάξης θα αποχωρούν στις 13.15μ.μ
Δεν θα γίνεται πρωινή συγκέντρωση –προσευχή στον αύλειο χώρο αλλά οι μαθητές/τριες θα καθοδηγούνται, με βάση τις υποδείξεις των εκπαιδευτικών, στις αίθουσες διδασκαλίας.
• Παρακαλούμε για την προστασία & ασφάλεια όλων, οι γονείς /κηδεμόνες που συνοδεύουν τα παιδιά στο σχολείο μόλις τα παραδίδουν στους εκπαιδευτικούς να αποχωρούν αμέσως ώστε να μη δημιουργείται συνωστισμός και να διευκολύνεται η ασφαλής είσοδος των μαθητών. Ακριβώς το ίδιο θα ισχύει και κατά την αποχώρηση των παιδιών από το σχολείο.
• Η είσοδος γονέων/κηδεμόνων απαγορεύεται στο σχολείο. Εάν υπάρξει σημαντικός λόγος, δύναται να πραγματοποιηθεί μόνο κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τη Διεύθυνση του σχολείου στο 2310700313.
• Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.
• Σας παρακαλούμε να συμβουλεύετε συνεχώς τα παιδιά σας να τηρούν τους κανόνες υγιεινής, να κρατούν αποστάσεις και να συμμορφώνονται με τις υποδείξεις των εκπαιδευτικών.
• Επίσης σας παρακαλούμε να μη στέλνετε τα παιδιά στο σχολείο με συμπτώματα όπως βήχα, πυρετού & στομαχικές διαταραχέςκά ώστε να αποφευχθεί η γενική κινητοποίηση και αναστάτωση στο χώρο του σχολείου.
Ευχόμαστε σε όλους Καλή και δημιουργική χρονιά με υγεία και ασφάλεια. Με τη συνεργασία όλων μας και την πιστήτήρηση των μέτρων θα συνεχίσουμε & θα ολοκληρώσουμε την σχολική μας χρονιά με ασφάλεια.
Η Διευθύντρια & ο Σύλλογος Διδασκόντων του 22ου Δ.Σ. Εύοσμου