΄΄Το δικό μας δέντρο ΄΄

Απρ 20193

Oι Μαθητές της Γ1 και Γ2 τάξης του σχολείου μας ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα – πρόσκληση του Συλλόγου ΄΄ Φίλοι της Νέας Παράλιας΄΄και συμμετείχαν σε μια πρωτόγνωρη γι αυτούς δράση γεμάτη συμβολισμούς .
Επισκεφτήκαν τη Νέα Παράλια της Θεσ/νικης και αφού ξεναγήθηκαν στα θεματικά πάρκα της , φύτεψαν – υιοθέτησαν ένα δεντράκι (πλατάνι) στο Πάρκο των Εποχών .
Το δέντρο αυτό θα αποτελεί σημείο αναφοράς γι όλα τα παιδιά τα επόμενα χρονιά όταν αυτά θα επισκέπτονται τη Νέα Παραλία , θα μπορούν να το φροντίζουν και θα αισθάνονται περήφανοι που θα το βλέπουν να μεγαλώνει και να χαρίζει τον ίσκιο του στους περιπατητές της Ν. Παραλίας .

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | 6 Σχόλια »
6 Σχόλια στο άρθρο

“΄΄Το δικό μας δέντρο ΄΄”

1. Απρίλιος 4, 2019 στις 11:28       SSSS Έγραψε:

SUPER -EXTRA

2. Απρίλιος 4, 2019 στις 11:53       22dimevos Έγραψε:

congratulations <3

3. Απρίλιος 4, 2019 στις 20:23       Γιάννης Κ. Έγραψε:

Συγχαρητήρια στα παιδιά της τάξης μου.

4. Απρίλιος 5, 2019 στις 21:19       Δήμητρα Χρηστίδοτ Έγραψε:

Υπεροχή δράση με αξία και νόημα στο παρόν αλλά κυρίως στο μέλλον της πόλης μας

5. Απρίλιος 7, 2019 στις 20:23       Ιουλία - Δέσποινσ Έγραψε:

Μπράβο στα παιδιά και στους δασκάλους τους!!!

6. Απρίλιος 12, 2019 στις 12:29       Μαρια Έγραψε:

Συγχαρητήρια σ ολους …τετοιες πράξεις πρέπει να επιβραβεύονται !!!