Μαΐ 201717

Με αφορμή το ποίημα «Γεια σου χαρά σου Βενετιά» του Νίκου Γκάτσου από το βιβλίο της Γλώσσας της Γ΄ τάξης, γ΄ τεύχος, τα παιδιά του Γ1 του 22ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου αποφασίσαμε να συνδυάσουμε τις ζωγραφιές μας με την μελοποιημένη εκτέλεση του ποιήματος και να δημιουργήσουμε αυτό το βιντεάκι. Τραγουδά ο Νίκος Ξυλούρης .

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | 2 Σχόλια »
2 Σχόλια στο άρθρο

“Μελοποιημένες ζωγραφιές των παιδιών της Γ1 τάξης του Σχολείου μας ,βασισμένες στο ποίημα του Νίκου Γκάτσου «Γεια σου χαρά σου Βενετιά».”

1. Μάιος 17, 2017 στις 20:02       George Έγραψε:

Συγχαρητηρια στα παιδια και στον δασκαλο !!υπέροχο

2. Μάιος 22, 2017 στις 00:14       Nikoleta Έγραψε:

Υπέροχη ιδέα, υπέροχο αποτέλεσμα !!!!
    Όταν ο εκπαιδευτικός δεν περιορίζεται στην απλή μετάδοση της γνώσης ….
    Συγχαρητήρια στα παιδιά και τον Δάσκαλο !!!!!