ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΕΜΠΤΗ 27-1- 2022 ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28-1-2022

Ιαν 202226

Κλειστά τα σχολεία Πέμπτη 27 και την Παρασκευή 28 / 01/ 2022

Με απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Εύβοιας Γιώργου Κελαϊδίτη, όλα τα σχολεία, πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας θα παραμείνουν κλειστά την Πέμπτη 27 και την Παρασκευή 28 Ιανουαρίου 2022, για προληπτικούς λόγους, λόγω των συνθηκών παγετού και των ιδιαίτερα χαμηλών θερμοκρασιών που επικρατούν στο Νομό, από την επέλαση της κακοκαιρίας «Ελπίς».

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Γενικού Γραμματέα  του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, Αλέξανδρου Κόπτση, Την Πέμπτη, 27.1.2022 και την Παρασκευή 28.1.2022, σε όλες τις περιοχές της χώρας στις οποίες αναστέλλεται η λειτουργία των σχολικών μονάδων μετά από αποφάσεις Δήμων ή Περιφερειών, θα πραγματοποιηθεί υποχρεωτικά  τηλεκπαίδευση.

Το πρόγραμμα μαθημάτων των παραπάνω ημερών θα είναι το ίδιο με το δια ζώσης( δηλ. αυτό που έχουν όταν έρχονται στο σχολείο).

Τη Δευτέρα 31-01-2022 οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο με την επίδειξη αρνητικού  self-test , το οποίο υποχρεωτικά θα πρέπει  να έχει δηλωθεί και στο edupass.gov.

Το επόμενο self-test θα διενεργηθεί  την επόμενη προκαθορισμένη ημέρα (δηλ. για προσέλευση Τρίτη – Παρασκευή).

Εκ της διευθύνσεως

από κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΕΜΠΤΗ 27-1- 2022 ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28-1-2022