Εσωτερική Επιμόρφωση

Νοέ 201913

Την Παρασκευή 26-10- 2019, ακολουθώντας την πολιτική του σχολείου μας που αφορά τη διάχυση καλών πρακτικών, πραγματοποιήθηκε εσωτερική επιμόρφωση με θέμα “Κώδικες καλής συμπεριφοράς –  Επιβραβεύσεις και συνέπειες”. Όλοι οι εκπαιδευτικοί συμφώνησαν στην ανάγκη ύπαρξης ενός κώδικα καλής συμπεριφοράς που θα αφορά την ανάπτυξη και υιοθέτηση από τους μαθητές του σχολείου μας δεξιοτήτων και στάσεων οι οποίες θα βελτιστοποιήσουν τη σχολική καθημερινότητα χωρίς να περιορίζουν τον αυθορμητισμό τους και την ανάγκη τους για πειραματισμό και αυτοδιαχείριση. Παρουσιάστηκαν λοιπόν από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας οι κώδικες που ήδη χρησιμοποιούν μέσα στις τάξεις τους και ομόφωνα εγκρίθηκε ο κώδικας καλής συμπεριφοράς που ακολουθεί.

Ωστόσο κάθε τάξη/τμήμα σε συνεργασία μαθητών – εκπαιδευτικού θα αποφασίσει και θα αναρτήσει σε εμφανές σημείο τις επιβραβεύσεις και τις συνέπειες που αφορούν τη δική του τάξη.

από κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εσωτερική Επιμόρφωση