ΠΕΖΟΠΟΡΙΑ ΣΤΟ ΦΑΡΑΓΓΙ ΤΗΣ ΑΓΑΛΗΣ

Νοέ 20193

Την Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2019, στο πλαίσιο της γνωριμίας των μαθητών μας με εναλλακτικούς τρόπους διασκέδασης και της προώθησης υγιεινού τρόπου ζωής,  πραγματοποιήθηκε  για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά πεζοπορία στη Δίρφυ σε συνεργασία με τον Ορειβατικό Σύλλογο Χαλκίδας.  Αυτή τη φορά διασχίσαμε το  Φαράγγι της Αγάλης. Η διαδρομή των 7,5 χιλιομέτρων, ανηφορική στο μεγαλύτερο μέρος της είχε διάρκεια 3,5  ώρες με κάποιες στάσεις για νερό και ξεκούραση. Οι μαθητές των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ που συμμετείχαν ενθουσιάστηκαν και ζήτησαν να πραγματοποιηθούν και άλλες ανάλογες διαδρομές κατά τη διάρκεια του έτους.

από κάτω από: ΔΡΑΣΕΙΣ, Επισκέψεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΕΖΟΠΟΡΙΑ ΣΤΟ ΦΑΡΑΓΓΙ ΤΗΣ ΑΓΑΛΗΣ