Ενημέρωση για προσέλευση και αποχώρηση μαθητών από Δευτέρα 11-01-2021

backtoschool

Σας ενημερώνουμε πως από Δευτέρα 11-01-2021 θα εφαρμοστεί στο σχολείο μας το ίδιο Ωρολόγιο Πρόγραμμα (Πρωινού και Ολοημέρου) που ίσχυε πριν την εξ αποστάσεως.

Αλλάζουν οι ώρες προσέλευσης και αποχώρησης:

Όλα τα παιδιά θα μπαίνουν από την κεντρική είσοδο (κίτρινη πόρτα) του σχολείου.

• Οι μαθητές της Ε και ΣΤ θα αρχίζουν το μάθημα στις 8:00 (ώρα εισόδου 7:50 – 8:00),
  • οι μαθητές της Γ και Δ θα αρχίζουν το μάθημα στις 8:10 (ώρα εισόδου 08:00 – 08:10) και
  • οι μαθητές της Α και Β θα αρχίζουν το μάθημα στις 8:20 (ώρα εισόδου 08:10 – 08:20).

Αποχώρηση:

• Οι μαθητές της Ε και ΣΤ θα αποχωρούν στις 12:55,
  • οι μαθητές της Γ και Δ στις 13:05 και
  • οι μαθητές της Α και Β στις 13:15.

Στο τέλος (σχόλασμα) θα χρησιμοποιούν και την μπλε πόρτα που βρίσκεται επί της οδού Ορμινίου.

Οι μαθητές των Α1,Β1,Γ1,Δ1,Ε1,ΣΤ1 θα φεύγουν από την μπλε πόρτα της οδού Ορμινίου.

Οι μαθητές Α2, Β2, Γ2, Δ2, Ε2, ΣΤ2 θα φεύγουν από την κίτρινη πόρτα της οδού Θερμοπυλών.

Τα παιδιά καλούνται να φοράνε μάσκες και να έχουν μαζί τους  φαγητό (ολοήμερο), νερό και αντισηπτικό.

Το κυλικείο θα λειτουργεί.

Σας παρακαλούμε να εφαρμόζετε με επιμέλεια τα μέτρα προστασίας κατά του κορωνοϊού.

Προσδοκούμε στη βοήθεια σας.

Να φοράτε τις μάσκες σας , να τηρείτε τις αποστάσεις και να αποφεύγετε τον συνωστισμό  στα πεζοδρόμια της οδού Θερμοπυλών και της Ορμινίου.

Σας ευχόμαστε ολόψυχα

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!