Πασχαλινά λαδοκούλουρα

Πασχαλινή δράση

Στο σχολείο μας λαδοκούλουρα! Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων πρόσφερε τα υλικά , μίξερ και ταψιά και από το πρωί μετατρέψαμε το γυμναστήριο σε … επαγγελματική κουζίνα!!
Τμήμα – τμήμα πέρασαν οι μαθητές, άκουσαν την συνταγή, είδαν την ανάμειξη των υλικών αλλά και έπλασε ο καθένας τα δικά του κουλουράκια !!!

Ψήθηκαν στον φούρνο Κωτούλα, της γειτονιάς μας, και μοιράστηκαν σε όλα τα παιδιά του σχολείου, από τους μαθητές της Δ τάξης .

Ευχαριστούμε τον φούρναρη της γειτονιάς μας, κ. Κωτούλα Θεόδωρο , που ανέλαβε το δωρεάν ψήσιμο των κουλουριών.
Ευχαριστούμε και συγχαίρουμε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν ενεργά, πλάθοντας τα κουλουράκια λαδιού.

Ευχαριστούμε το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την όμορφη συνεργασία!