ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΥ 1-7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019 21Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Σήμερα οι μαθητές της Στ’ τάξης  του  21ου Δημοτικού Σχολείου Περιστερίου συμμετέχοντας στη Σχολική Εβδομάδα Εθελοντισμού επισκέφτηκαν το Χαμόγελο του Παιδιού μεταφέροντας τρόφιμα και είδη οικιακής χρήσης. Η υπεύθυνη του σπιτιού ,κοινωνική λειτουργός στο Χαμόγελο του Παιδιού, ενημέρωσε τα παιδιά για τη λειτουργία του οργανισμού και τα ξενάγησε στους χώρους του σπιτιού . Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γονείς που από το υστέρημα τους σε μια δύσκολη για όλους εποχή , φρόντισαν να αγοράσουν και να προσφέρουν όλα τα απαραίτητα είδη για το σπίτι που φιλοξενεί παιδιά που βρίσκονται σε κίνδυνο. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!