Σημαντική Πρωτοβουλία

Το σχολείο μας, στο πλαίσιο της δραστηριοποίησης των σχολείων του Δικτύου «Νοιάζομαι και Δρω», στο οποίο ανήκουμε, και σε συνεργασία με την ομάδα εθελοντών Paguristas ανταποκρίνεται στην έκκληση για βοήθεια του Κοινωνικού Παντοπωλείου Καρδίτσας. Συγκεκριμένα, κάθε σχολείο που θα συμφωνήσει συγκεντρώνει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για τους πληγέντες συνανθρώπους μας στην Καρδίτσα. Η προσπάθεια πρέπει να επισπευστεί καθώς οι ανάγκες των κατοίκων στις πληγείσες περιοχές είναι ιδιαίτερα αυξημένες. Στις δύσκολες αυτές στιγμές που ζουν, η συνδρομή όλων μας έχει τη δύναμη  να κάνει λιγότερο αβάσταχτη την απόγνωση που βιώνουν.

ΠΡΟΣΟΧΗ: δεν ζητούνται αγαθά που χρειάζονται ψυγείο ούτε ρούχα και άλλα είδη, παρά μόνο αυτά που αναγράφονται εδώ:

Ζυμαρικά, Όσπρια, Ρύζι, Πελτέδες, Ελαιόλαδο (γενικά τρόφιμα μακράς διάρκειας), καθώς και Πάνες, Μωρομάντηλα, Βρεφικά Γάλατα, Κρέμες για Βρέφη, Σαμπουάν, Οδοντόκρεμες, Χαρτιά Υγείας, Είδη Καθαριότητας, Κλινοσκεπάσματα.

Προθεσμία: Παρασκευή 02 Οκτωβρίου στον χώρο του σχολείου