Άνοιγμα Σχολείων – Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

η σχολική χρονιά θα ξεκινήσει με τον καθιερωμένο αγιασμό, ο οποίος θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 10:00. Στη συνέχεια, στους μαθητές και τις μαθήτριες θα μοιραστούν τα νέα τους βιβλία, οπότε καλό είναι να έχουν μαζί τους τις τσάντες τους.

Μετά από Υπουργική Απόφαση που αφορά σε μέτρα περιορισμού της διασποράς του COVID-19, δεν θα είναι δυνατή η είσοδος στο χώρο του σχολείου και η παρακολούθηση του αγιασμού από τους γονείς ή άλλους συγγενείς των παιδιών.

Τέλος, επειδή οδηγίες και διάφορες διευκρινίσεις από το Υπουργείο Παιδείας φτάνουν συνεχώς, μπορείτε να ενημερώνεστε από το παρόν ιστολόγιο και ανακοινώσεις που θα αναρτώνται στην είσοδο του σχολείου για κάθε πιθανή διαφοροποίηση του αρχικού προγραμματισμού.