Αθλητισμός και υγεία
Στα πλαίσια της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού υλοποιήθηκαν αθλητικές δραστηριότητες στην αυλή του σχολείου μας, προκειμέμου να αναδειχθεί η θεμελιώδης σημασία της σωματικής άσκησης και του αθλητισμού για την υγεία και την ευημερία του ατόμου.
Έπειτα, φτιάξαμε μια αφίσα με τα αγαπημένα μας αθλήματα.
Στο τέλος της ημέρας πήραμε φεύγοντας και μετάλλιο για τη συμμετοχή μας.