Διάκριση στον διαγωνισμό Bravo Schools 2022

Με χαρά ανακοινώνουμε τη διάκριση της τάξης μας στον φετινό  διαγωνισμό Bravo Schools!

Untitled presentation

Η διάκριση αφορά τις δράσεις επιχειρηματικότητας που έκαναν οι μαθητές/τριες σε συνεργασία με την Junior Achievement,

Οι μαθητές/τριες της τάξης μας παρακολουθούν για δεύτερη χρονιά πρόγραμμα επιχειρηματικότητας και φέτος δοκίμασαν τις δυνάμεις τους στη δημιουργία εικονικών επιχειρήσεων. Σε συνεργασία με την Junior Achievement Greece που παρείχε υλικό και καθοδήγηση από τη μέντορα κα Μαρία Σαραβάνου, το πρόγραμμα είχε ως αποτέλεσμα τη δημιουργία τριών καινοτόμων επιχειρήσεων. Οι μαθητές εργάστηκαν σε ομάδες και η επιχειρηματική τους προσπάθεια είναι αποτέλεσμα συνεργασίας, καταμερισμού εργασιών και ρόλων και αναζήτησης καινοτόμων λύσεων σε προβλήματα της καθημερινότητας.

Untitled presentation 1

Μπράβο παιδιά!!!

Κατηγορίες: 17 Στόχοι, Επιχειρηματικότητα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.