Ενδεικτικές δράσεις και δραστηριότητες 1ου Ε.Κ. Άμφισσας σχολικού έτους 2018-2019

1. Συμμετοχή στην «Ασφαλή Ημέρα στο Διαδίκτυο».
  2. Εορτασμός της «5ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού».
  3. Εκπαιδευτική παρέμβαση για το Ολοκαύτωμα.
  4. Αφιέρωμα στους Τρεις Ιεράρχες
  5. Παρέμβαση για τον σχολικό εκφοβισμό και τη βία.
  6. Έκδοση του Ημερολογίου 2019 του τομέα Πληροφορικής 1ου Ε.Κ. Άμφισσας με θέμα «Leonardo da Vinci»
  7. Ενημέρωση των μαθητών/-τριών του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας και του εκπαιδευτικού προσωπικού του ΕΠΑ.Λ. και 1ου Ε.Κ. Άμφισσας σε θέματα αιμοδοσίας από γιατρό του Γ.Ν. Άμφισσας.
  8. Αιμοδοσία στο ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας σε συνεργασία με το Γ.Ν. Άμφισσας.
  9. Ενημέρωση εκπαιδευτικών και μαθητών/-τριών από γιατρό του Γ.Ν. Άμφισσας για πρόληψη ατυχημάτων και πρόληψη και διαχείρισης της χρήσης καπνού.
  10. Ενημέρωση εκπαιδευτικών και μαθητών/-τριών από γιατρό του Γ.Ν. Άμφισσας για πρόληψη λοιμώξεων HIV/AIDS, ηπατίτιδες.
  11. Πεντάωρη ενημέρωση και πιστοποίηση από το ΕΚΑΒ Λαμίας στο εκπαιδευτικό προσωπικό και τους/τις μαθητές/μαθήτριες ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας σχετικά με τις πρώτες βοήθειες.
  12. Συμμετοχή ομάδας μαθητών/-τριών του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας στην ημερίδα παρουσίασης των σχολικών δραστηριοτήτων της Δ.Δ.Ε. Φωκίδας στο Κ.Π.Ε. Άμφισσας.
  13. Ενημέρωση των μαθητών/-τριών και του εκπαιδευτικού προσωπικού από την Π.Υ. Άμφισσας για θέματα πυρασφάλειας και για τις σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος. Έγινε ιδιαίτερη επίδειξη προς το εκπαιδευτικό προσωπικό σχετικά με την χρήση των μέσων πυρόσβεσης και στους μαθητές/μαθήτριες ενός οχήματος της Π.Υ. Άμφισσας.
  14. Επίδειξη ταινίας του Σ.Δ.Ε. Άμφισσας με τίτλο «Γλυκό του κουταλιού» στα πλαίσια δράσης για το γλωσσικό γραμματισμό.
  15. Επίσκεψη των μαθητών/μαθητριών Γυμνασίων της περιοχής στα εργαστήρια 1ου Ε.Κ. Άμφισσας. Ενημέρωση μαθητών/-τριών ΓΕ.Λ.
  16. Δημιουργία φυλλαδίου για θέματα ασφάλειας και υγιεινής στο χώρο εργασίας για τους/τις μαθητές/μαθήτριες του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.
  17. Συμμετοχή σε δράσεις Μ.Ν.Α.Ε. ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.
  18. Εκπαιδευτικές και διδακτικές επισκέψεις.
  19. Ημερίδα για το eTwinning.
  20. Χρήση Ηλεκτρονικής Σχολικής Τάξης (η-Τάξη).

Σχετικά με clalas99

Είμαι εκπαιδευτικός Δ.Ε. Διδάσκω Πληροφορική στο ΕΠΑ.Λ./1ο Σ.Ε.Κ. Άμφισσας.

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: 1ο ΕΚ Άμφισσας, eTwinning, Ασφάλεια στο διαδίκτυο, Βίντεο, Διαγωνισμοί, Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις, Εκπαιδευτικά Προγράμματα, Εκπαιδευτικές Επισκέψεις, Εκπαιδευτικοί, ΕΠΑΛ Άμφισσας, Ημερολόγιο, Κάπνισμα, ΚΠΕ, Μαθήματα ΕΠΑΛ, Μαθητές/Μαθήτριες, Πληροφορική, Σχολείο, Σχολική βία, ΤΠΕ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.