Ύλη και Οδηγίες διδασκαλίας για τα μαθήματα του Τομέα Μηχανολογίας των ΕΠΑΛ

16 Σεπτεμβρίου, 2020 clalas99

Για το σχολικό έτος 2020-2021.

Έγγραφο Φ3/116182/Δ4/7-9-2020 του Υπουργείου Παιδείας

Το ΥΠΑΙΘ αποστέλλει στα ΕΠΑΛ την ύλη και τις αντίστοιχες οδηγίες για τη διδασκαλία:

• του μαθήματος Επιλογής «Αρχές Μηχανολογίας» της Α΄ τάξης Ημερήσιου και Εσπερινού ΕΠΑΛ,
  • των Τεχνολογικών-Επαγγελματικών μαθημάτων του Τομέα Μηχανολογίας της Β΄ τάξης Ημερήσιου και Εσπερινού ΕΠΑΛ, και
  • των μαθημάτων ειδικότητας των ειδικοτήτων του Τομέα Μηχανολογίας της Γ΄ τάξης Ημερήσιου και Εσπερινού ΕΠΑΛ

για το σχολικό έτος 2020 – 2021.

Διαβάστε το έγγραφο

(Αναδημοσίευση από τον ιστότοπο της Δ.Δ.Ε. Φλώρινας, http://dide.flo.sch.gr/, 7-9-2020)

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,Αναλυτικά Προγράμματα ,Εγκύκλιος ,Ειδικότητες ΕΠΑ.Λ. ,Εκπαιδευτικοί ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Εσπερινό Ε.ΠΑΛ. ,Μαθήματα ΕΠΑ.Λ. ,Οδηγίες διδασκαλίας ,Οδηγός σπουδών ,Ομάδες προσανατολισμού ,Τομείς-Ειδκότητες ΕΠΑΛ ,Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (Υ.ΠΑΙ.Θ.) .