Μαθητικοί διαγωνισμοί

14 Δεκεμβρίου, 2018 clalas99

Έναρξη αιτήσεων Διαγωνισμού Γρίφων, Λογικής και Μαθηματικών
15ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Βιολογίας 2019 – Διεθνής Ολυμπιάδα Βιολογίας
Πρόσκληση στους 2ους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Ρητορικής Τέχνης «Μαθητές Αγορητές
Έγκριση 5ου Πανελλήνιου Εκπαιδευτικού Προγράμματος – Διαγωνισμού «Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια: Εκπαιδευτικές Γέφυρες»
Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ (SaferInternet4Kids) με τίτλο “Μαζί για ένα καλύτερο Διαδίκτυο”
33ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Χημείας – Ολυμπιάδα Χημείας 2019
Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Δημιουργίας «Οδική Ασφάλεια: Κοινή Ευθύνη»
Ολυμπιάδα γνώσης σε θέματα φυσικών και τεχνολογικών κινδύνων

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Ασφάλεια στο διαδίκτυο ,Δημοτικό ,Διαγωνισμοί ,Δραστηριότητες ,Εκθέσεις ,Εκπαιδευτικοί ,Ενημέρωση ,Ζωγραφική ,Ιστορία ,Ιστότοπος ,Καινοτομία ,Κόμικς ,Λογοτεχνία ,Μαθηματικά ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Οδική ασφάλεια ,Ποίηση ,Σκίτσο ,Σχολικές δραστηριότητες ,Τ.Π.Ε. ,Τέχνη ,Τεχνολογία ,Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (ΥΠ.Π.Ε.Θ.) ,Φυσικές επιστήμες ,Χημεία ,Ψηφιακή ασφάλεια .