Διδακτική επίσκεψη μαθητών του τομέα Μηχανολογίας στο Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας

2 Μαρτίου, 2016 Αναγνώστου Δημοσθένης

Στις 02 Μαρτίου 2016, πραγματοποιήθηκε ολιγόωρη διδακτική επίσκεψη των μαθητών της Β τάξης του τομέα Μηχανολογίας ΕΠΑ.Λ Άμφισσας στο Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, στα πλαίσια του εργαστηριακού μαθήματος του 1ου Ε.Κ Άμφισσας “Τεχνολογία Μηχανολογικών Κατασκευών”.

Σκοπός της επίσκεψης, ήταν να μπορέσουν οι μαθητές να κατανοήσουν τον τρόπο λειτουργίας του συστήματος Ψύξης-Θέρμανσης και Κλιματισμού του συγκεκριμένου κτιρίου.

Την ξενάγηση στο χώρο του κτιρίου ανέλαβαν οι εκπαιδευτικοί, Αναγνώστου Δημοσθένης και Ζωγράφος Γεώργιος.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,Εκπαιδευτικές Επισκέψεις ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Μαθήματα ΕΠΑ.Λ. ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας .