ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΟ ΕΕΕΕΚ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

18 Δεκεμβρίου, 2015 ΜΠΟΥΝΤΟΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

P1150169

Οι μαθητές και οι καθηγητές του Τομέα Πληροφορικής του ΕΠΑΛ/1ου ΕΚ Άμφισσας  πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στις 8-12-2015 στο ΕΕΕΕΚ Άμφισσας, όπου συζήτησαν και αντάλλαξαν απόψεις με τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου σχετικά με τη λειτουργία, τις συνθήκες, τις ανησυχίες και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν. Οι μαθητές και των δύο σχολείων χρησιμοποίησαν διαδραστικό πίνακα, ζωγράφισαν και αντάλλαξαν ευχές εν όψη των εορτών. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε με σκοπό να έρθουν οι μαθητές του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας σε επαφή με τις λειτουργίες και τη χρήση διαδραστικού πίνακα.

Εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας στους καθηγητές και τους μαθητές του ΕΕΕΕΚ Άμφισσας για τη συνδρομή τους στην παρουσίαση των χώρων του σχολείου τους, μα πάνω απ’ όλα για τη φιλοξενία τους, και ευχόμαστε να γίνουν ανάλογες επισκέψεις και στο μέλλον.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Τ.Π.Ε. .