Διάφορα εκπαιδευτικά προγράμματα, μαθητικοί διαγωνισμοί, φεστιβάλ, συνέδρια

30 Νοεμβρίου, 2022 clalas99

Έγκριση διεξαγωγής του Φεστιβάλ με τίτλο «7ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου European School Radio 2023» για μαθητές/τριες Π.Ε. και Δ.Ε. σχ. έτος 2022-2023

Έγκριση του 5ου Μαθητικού Συνεδρίου Διεθνούς Διαδικτυακού Μοντέλου Προσομοίωσης Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών (MSKMUΝ 2022) από το 1ο Γυμνάσιο Κηφισιάς

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Δράσεις ενταξιακής κουλτούρας: ΙΣΟΤΗΣ-ΦΙΛΟΤΗΣ»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Ανάπτυξη της Στατιστικής Παιδείας στην Ελλάδα»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Κάνω ραδιόφωνο στο European School Radio – Παραγωγή δημοσιογραφικής εκπομπής»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα για την ενίσχυση του εγγραμματισμού μαθητών σε θέματα εμβολιασμού και χρήσης φαρμάκων μέσω επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών»

Έγκριση Μαθητικού Διαγωνισμού Ψηφιακής Δημιουργίας με τίτλο: «ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΥΘΥΝΗ» του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας-Πάνος Μυλωνάς

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Διαγωνισμοί ,Δραστηριότητες ,Οδική ασφάλεια ,Ραδιοφωνική εκπομπή ,Στατιστικά ,Σχολικές δραστηριότητες ,Υγεία ,Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (Υ.ΠΑΙ.Θ.) .

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.