Διάφορες εκπαιδευτικές δραστηριότητες και μαθητικοί διαγωνισμοί

24 Νοεμβρίου, 2022 clalas99

Έγκριση διεξαγωγής Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο «HACKATHON ATHENS 2023- SELMA»

Έγκριση διενέργειας του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών

Έγκριση του αιτήματος της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης, για την έγκριση διεξαγωγής του 7ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Συγγραφής Παραμυθιού με τίτλο «Μια λέξη μαγική….. ίσως σώσει τη Γη!»

Eκπαιδευτικό πρόγραμμα της Ι.Μ. Καστορίας με τίτλο «Υιοθεσία Βυζαντινού Μνημείου Καστοριάς»

Έγκριση διεξαγωγής του Μαθητικού Διαγωνισμού Ραδιοφωνικού Μηνύματος και Τραγουδιού «Καν’ το ν’ ακουστεί 2022» με τίτλο: «: Η νέα γενιά για την Ειρήνη – Youth for Peace»

Έγκριση υλοποίησης του εκπαιδευτικού προγράμματος «5η Πανελλήνια Διημερίδα ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ – Κλασικού Αθλητισμού»

Πανελλήνιος Μαθητικός Ποιητικός Διαγωνισμός “Άθλον Ποιήσεως Γιάννης και Λένα Στρέφη Κουτσοχέρα”

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων από το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη

Έγκριση διεξαγωγής της εκπαιδευτικής δράσης: Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα και Μαθητικός Διαγωνισμός με τίτλο: «Παντός Κλίματος – Η ζωή μας στο μέλλον»

Έγκριση υλοποίησης του Μαθητικού Φεστιβάλ Αρχαίου Δράματος του Δήμου Αχαρνών για μαθητές/μαθήτριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας, Δημόσιας και Ιδιωτικής Εκπαίδευσης όλης της χώρας

Έγκριση Διεξαγωγής Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού «HACK THE ART: ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΑΛΕΠΑΣ»

Έγκριση Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Κυβερνοασφάλειας (ΠΜΔΚ)2023

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Αθλητισμός ,Αρχαίο δράμα ,Ασφάλεια στο διαδίκτυο ,Διαγωνισμοί ,Δραστηριότητες ,Εκπαιδευτικοί ,Κύπρος ,Λογοτεχνία ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Μαθητικό ραδιόφωνο ,Μαθητικό φεστιβάλ ,Μαθητικοί αγώνες ,Μνημεία ,Ποίηση ,Ραδιοφωνική εκπομπή ,Σχολικές δραστηριότητες ,Σχολική βία ,Τέχνη ,Τράπεζα της Ελλάδος ,Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη ,Φυσικές επιστήμες .

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.