Τροποποίηση της με αριθμό Φ.153/79899/Α5/21.05.2019 (Β΄ 1904 και 1940) κοινής απόφασης του Υπουργού και της Υφυπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων με θέμα: «Πρόσβαση αποφοίτων Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑ.Λ.) σε ποσοστά θέσεων του συνολικού αριθμού εισακτέων σε Σχολές, Τμήματα και Εισαγωγικές κατευθύνσεις Τμημάτων των Πανεπιστημίων, της ΑΣΠΑΙΤΕ, των Ανώτερων Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης (ΑΣΤΕ), των Ανώτερων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών των Ενόπλων Δυνάμεων, της Σχολής Αστυφυλάκων, της Σχολής Πυροσβεστών, της Σχολής Δοκίμων Λιμενοφυλάκων και των Σχολών της Ακαδημίας Εμπορικού Ναυτικού (ΑΕΝ) για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020 και εφεξής.»

14 Απριλίου, 2022 clalas99

Δείτε την  Υ.Α. του Υ.ΠΑΙ.Θ. εδώ.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Α.Ε.Ι. ,Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού ,Ανώτερες Σχολές Τουριστικής Εκπαίδευσης (Α.Σ.Τ.Ε.) ,Αποφάσεις ,Απόφοιτοι ΕΠΑ.Λ. ,Γονείς ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Πανελλαδικές Εξετάσεις ,Σχολές Αστυφυλάκων ,Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. ,Σχολές Πυροσβεστικής Ακαδημίας ,Σχολή Δοκίμων Λιμενοφυλάκων ,Τριτοβάθμια εκπαίδευση ,Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (Υ.ΠΑΙ.Θ.) .

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.