Νέα για σεμινάρια, ημερίδες και συνέδρια

31 Μαΐου, 2020 clalas99

Ψηφιακό σεμινάριο Θεολόγων Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδας: «Η θεολογία του σώματος – Με αφορμή τη συζήτηση για τη σεξουαλική διαπαιδαγώγηση»

Από τον 20ο στον 21ο αιώνα μέσα σε 15 ημέρες: Η απότομη μετάβαση της εκπαιδευτικής μας πραγματικότητας σε ψηφιακά περιβάλλοντα. Στάσεις – Αντιλήψεις – Σενάρια – Προοπτικές – Προτάσεις.

Ανοικτό Διαδικτυακό Μάθημα: Εξ Αποστάσεως Σχολική Εκπαίδευση

Ανοιχτό Διαδικτυακό μάθημα: Μεθοδολογία της σχολικής εκπαίδευσης από απόσταση

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση: η επόμενη μέρα. Η πρόκληση της ανοιχτής εκπαίδευσης

Νέα διαδικτυακά σεμινάρια eTwinning στο πλαίσιο της δράσης «Μένουμε Σπίτι με το eTwinning»

Η εκπαίδευση στα Ιόνια Νησιά κατά την περίοδο 1950-2000

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Covid-19 ,eTwinning ,MOOC ,Webinar ,Ανοικτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευσης ,Εκπαίδευση ενηλίκων ,Εκπαιδευτικοί ,Ενημέρωση ,Επιμόρφωση ,Ευρωπαϊκό Σχολικό Δίκτυο ,Ηλεκτρονική σχολική τάξη ,Ημερίδες ,Θρησκευτικά ,Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.) ,Ιστορία ,Καινοτομία ,Οργανισμός Κατά των Ναρκωτικών (Ο.ΚΑ.ΝΑ.) ,Σεμινάρια ,Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση ,Συνέδρια ,Τ.Π.Ε. ,Τηλεκπαίδευση ,Υγεία .