Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες

Στις 6 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Άμφισσας δράση ευαισθητοποίησης σε μαθητές και μαθήτριες της Β΄και Γ’ τάξης του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας και 1ου Ε.Κ. Άμφισσας σχετικά με την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες.

Οι μαθητές/μαθήτριες των τριών σχολικών μονάδων εκτέλεσαν κοινές δραστηριότητες υπό την επίβλεψη των εκπαιδευτικών τους, αφού προηγουμένως πραγματοποιήθηκε η σχετική ενημέρωση για το πλαίσιο λειτουργίας του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Άμφισσας και τις ασκήσεις που διεξάγονται στα μαθήματά του.

Περισσότερα για τη σχετική δράση μπορείτε να δείτε στο ιστολόγιο του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Άμφισσας (http://eeeekamfissas.blogspot.com/).

Επιπλέον, έγινε δημοσιοποίηση της δράσης σε padlet του Κ.Ε.Σ.Υ. Φωκίδας. Σχετικά με τη δράση του Κ.Ε.Σ.Υ. Φωκίδας, μπορείτε να δείτε εδώ.