Εργασίες του Δήμου Δελφών στο σχολικό συγκρότημα ΕΠΑ.Λ.-Ε.Κ.-Δ.Ι.Ε.Κ. Άμφισσας

12 Δεκεμβρίου, 2019 clalas99

Οι εργασίες του Δήμου Δελφών που πραγματοποιήθηκαν κατά την περίοδο Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2019, ώστε να αποκατασταθούν στο σχολικό συγκρότημα ΕΠΑ.Λ.-Ε.Κ.-Δ.Ι.Ε.Κ. Άμφισσας ανάλογα  προβλήματα ήταν οι ακόλουθες:

• Αποκατάσταση σκεπής στη νότια πτέρυγα με αναδιάταξη των κεραμιδιών της.
  • Πρόληψη υγρασιών στην εξωτερική βορειοανατολική πλευρά α’ ορόφου νότιας πτέρυγας, δίπλα στην σκεπή της αίθουσας εκδηλώσεων ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.
  • Αποκατάσταση και βάψιμο του διαδρόμου α’ ορόφου της νότιας πτέρυγας και του ανατολικού κλιμακοστασίου της.
  • Αποκατάσταση υγρασιών και βάψιμο σε εργαστήρια Γεωπονίας και Περιβάλλοντος (ολικά), Οχημάτων και Ηλεκτρικών Εγκαταστάσεων.
  • Αποκατάσταση ταβανιού σε βοηθητική αίθουσα εργαλείων στο εργαστήριο Οχημάτων, από το οποίο είχε υποχωρήσει μεγάλο μέρος σοβά.
  • Βάψιμο μεταλλικών πορτών, καγκέλων, κασωμάτων, κ.ά.
  • Αποκατάσταση και βάψιμο στις περιμετρικές κολώνες του προαυλίου, καθώς και έξω από το εργαστήριο Οχημάτων.
  • Αντικατάσταση πλακιδίων σε τουαλέτα του α’ ορόφου της νότιας πτέρυγας.
  • Αποκατάσταση φωτισμού σε προβολείς συγκροτήματος (δυο διπλοί προβολείς επί της Λ. Σαλώνων, λάμπες πάρκινγκ νότιας πτέρυγας, λάμπες βόρειας πτέρυγας, προβολέας led εισόδου στο σχολικό συγκρότημα).
  • Αποκατάσταση και βάψιμο δώματος ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.
  • Αποκατάσταση σοβαρής βλάβης υδραυλικών σε τουαλέτα του α’ ορόφου της βόρειας πτέρυγας.
  • Μελέτη αποκατάστασης καμινάδας λεβητοστασίου ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.
  • Μελέτη αποκατάστασης υδρορροής στη βόρεια πτέρυγα.
  • Μελέτη δημιουργίας ράμπας Α.Μ.Ε.Α. στη βόρεια πτέρυγα.
  • Μελέτη δημιουργίας τουαλέτας Α.Μ.Ε.Α. στη βόρεια πτέρυγα.
    ΠΡΙΝ ΜΕΤΑ
     Ενδεικτικές εργασίες που έλαβαν χώρα

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,Ασφάλεια και υγιεινή στο χώρο εργασίας ,Γονείς ,Δήμος Δελφών ,Εκπαιδευτικοί ,Ενημέρωση ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Σχολική Επιτροπή ,Σχολική κοινότητα ,Φωτογραφία .