Διάφορα συνέδρια, ημερίδες, σεμινάρια και εκδηλώσεις

8 Οκτωβρίου, 2019 clalas99

11th Conference on Informatics in Education Η Πληροφορική στην εκπαίδευση

Κάλεσμα συμμετοχής στο 3ο Πανελλήνιο Συνέδριο MoodleMoot 2019

Σεμινάριο για εκπαιδευτικούς «Κείμενα Διδακτέας Ύλης επί Σκηνής» του Ιδρύματος Πολιτισμού & Εκπαίδευσης «Ανδρέας Λεντάκης»

Ημερίδες επιμόρφωσης από τον Πανελλήνιος Σύλλογος Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αποφοίτων Πανεπιστημίου (ΠΑ.ΣΥ.ΚΑ.ΓΑ.)

6ο Πανελλήνιο Επιστημονικό Συνέδριο  «Ένταξη και Χρήση των ΤΠΕ στην Εκπαιδευτική Διαδικασία»

FOSSCOMM (Free and Open Source Software Communities Meeting)

Διεθνές Συνέδριο: Οι παιδαγωγικές ιδέες του Janusz Korczak: Σχεδιάζοντας το μέλλον ενός κόσμου που σέβεται τα παιδιά και τα δικαιώματά τους

Νέα ημερομηνία εργαστηρίου Inclusive Schools

Επιμορφωτική ημερίδα ΠΕ: «Από την Κλιματική Αλλαγή στην Κλιματική Κρίση: ο ρόλος της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στην προστασία του περιβάλλοντος και του ανθρώπου

10ο Διεθνές Συνέδριο για την Ανοικτή και εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

12ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ «ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ»

6ο Πανελλήνιο Συνέδριο «Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας στα συνεργατικά σχολικά προγράμματα στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση»

5o Διεθνές Συνέδριο για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας

25o Πανελλήνιο Συνέδριο Ακαδημαϊκών Βιβλιοθηκών

ΗΜΕΡΙΔΑ «Κριτική μουσική έρευνα: Προκλήσεις και προοπτικές»-ΤΜΗΜΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΗΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ

Eπιμορφωτικό πρόγραμμα με τίτλο: «ΕΡΓΑΛΕΙΑ Τ.Π.Ε. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΡΓΩΝ eTwinning»

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  eTwinning ,Ανοικτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευσης ,Βιβλιοθήκες ,Εκπαιδευτικοί ,Ενημέρωση ,Ηλεκτρονική σχολική τάξη ,Καινοτομία ,Λογοτεχνία ,Ξένες γλώσσες ,Περιβάλλον ,Πληροφορική ,Συνέδρια ,Τ.Π.Ε. ,Υγεία .