Πρόγραμμα eTwinning 1ου Ε.Κ. Άμφισσας σχολικού έτους 2018-2019

22 Αυγούστου, 2019 clalas99

Κατά το σχολικό έτος 2018-2019, το 1ο Ε.Κ. Άμφισσας υλοποίησε έργο στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος eTwinning με θέμα “My Favorite Books, Films, Games and Songs” σε συνεργασία με το ΓΕ.Λ. Άμφισσας.

Στο τρίμηνης διάρκειας πρόγραμμα συμμετείχε ομάδα μαθητών/μαθητριών του τομέα Πληροφορικής ΕΠΑ.Λ./Ε.Κ.  Άμφισσας με έναν εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ86-Πληροφορικής.

Στα πλαίσια του εκπαιδευτικού  προγράμματος πραγματοποιήθηκε εξάσκηση στην αγγλική ορολογία της τεχνολογίας Πληροφορικής, χρήση on line συνεργατικού εργαλείου TwinSpace, διερεύνηση θεμάτων πνευματικών δικαιωμάτων, επαφή με τομείς της τέχνης, κ.ά. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα συνδέθηκε με το μάθημα «Τεχνικές Θεωρίας Πωλήσεων, Προδιαγραφές Υλικού Λογισμικού».

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,eTwinning ,Βιβλία ,Βίντεο ,ΓΕ.Λ. Άμφισσας ,Εκπαιδευτικά Προγράμματα ,Εκπαιδευτική πύλη ,Εκπαιδευτικοί ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Ξένες γλώσσες ,Πληροφορική ,Σχολικές δραστηριότητες .