Διάφοροι μαθητικοί διαγωνισμοί

20 Οκτωβρίου, 2018 clalas99

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Δημιουργίας της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του ΥΠ.Π.Ε.Θ. και του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) “ΠΑΝΟΣ ΜΥΛΩΝΑΣ”

«Τα σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ» Διεθνής Μαθητικός Διαγωνισμός Οπτικοακουστικής Δημιουργίας

79ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ» 2018-2019. Θα διεξαχθεί το Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018

12ος Διαγωνισμός «Juvenes Translatores»

1η Ανακοίνωση 5ου ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ

ΕΓΚΡΙΣΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΛΟΓΟΤΕΧΝΩΝ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ Π.Ε. ΚΑΙ Δ.Ε. – ΣΧ. ΕΤΟΣ 2018-2019

Μαθητικός Διαγωνισμός Οπτικοακουστικής και Ψηφιακής Δημιουργίας της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης με το Γενικό Συμβούλιο Βιβλιοθηκών του ΥΠ.Π.Ε.Θ. και το Τμήμα Αρχειονομίας, Βιβλιοθηκονομίας και Μουσειολογίας του Ιονίου Πανεπιστημίου με θέμα “Η ιστορία σου, είναι η ιστορία της Πόλης σου”

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Βίντεο ,Βραβείο ,Γλώσσα ,Διαγωνισμοί ,Δραστηριότητες ,Εγκύκλιος ,Εκθέσεις ,Ιστορία ,Λογοτεχνία ,Μαθηματικά ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Μαθητικό ραδιόφωνο ,Οδική ασφάλεια ,Ραδιοφωνική εκπομπή ,Ρομποτική ,Σχολικές δραστηριότητες ,Ταινίες μικρού μήκους ,Τέχνη ,Τεχνολογία .