Μαθητικοί διαγωνισμοί

Filmmakers 2018 – «Oι μαθητές κινηματογραφούν…»

Διαγωνισμός Ρομποτικής 2018

9ος Πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός φωτογραφίας, «Στιγμές…»

7ος Πανελλαδικός Μαθητικός Διαγωνισμός Φιλοσοφικού Δοκιμίου

4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός παιχνιδιού στο Scratch

Έγκριση Πανελλήνιου Διαγωνισμού Δημιουργικής Γραφής, με θέμα: «Κολλημένος στο διαδίκτυο; Ποτέ!»

Έγκριση του 7ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για την Ιστορία των Ελλήνων του Πόντου

Έγκριση γνωστοποίησης της προκήρυξης του διαγωνισμού «Πανελλήνιος μαθητικός λογοτεχνικός διαγωνισμός «ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ-ΤΑ ΨΗΛΑ ΒΟΥΝΑ»

Προκήρυξη των Διαγωνισμών 2018 του Ελληνικού Τμήματος ΙΒΒΥ- «ΚΥΚΛΟΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ»

Συμπληρωματική ενημέρωση σχετικά με τον 30ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Πληροφορικής 2017-2018