Διάφοροι μαθητικοί διαγωνισμοί

21 Οκτωβρίου, 2017 clalas99

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για συμμετοχή στη 16η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών – EUSO 2018

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Έκθεσης/ Έρευνας για μαθητές Γυμνασίων – Λυκείων: «ΕΓΩ και η ΠΟΛΗ ΜΟΥ»

78ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ» – σχολικό έτος 2017-2018

5ος Πανελλήνιος Ανοικτός Ατομικός Διαγωνισμός Σκακιστικού Σκίτσου

6ος Πανελλήνιος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Πρωτόλειου Διηγήματος στη μνήμη της Καίτης Λασκαρίδη για το σχολικό έτος 2017- 2018

40 χρόνια Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση

Μαθητικός Διαγωνισμός δημιουργίας ταινίας μικρού μήκους (βίντεο) με θέμα «Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι» – σχ. έτος 2017-2018

Πανελλήνιοι Μαθητικοί Αγώνες Τέχνης 2018

Διαγωνισμός για την ανάδειξη των καλύτερων νεαρών μεταφραστών της Ευρωπαϊκής Ένωσης «Juvenes Translatores»

Λογοτεχνικοί και μουσικοί Διαγωνισμοί της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών

4ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός με θέμα: “Προσεγγίζουμε βιωματικά το παρελθόν, αφηγήσεις από την οικογενειακή τοπική και τη σύγχρονη εθνική ευρωπαϊκή και παγκόσμια ιστορία”

8ος Διεθνής Μαθητικός Διαγωνισμός Ταινιών Μικρού Μήκους

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Αφίσα ,Βίντεο ,Γλώσσα ,Διαγωνισμοί ,Ζωγραφική ,Ιστορία ,Κολάζ ,Μαθηματικά ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Μνήμη Ολοκαυτώματος ,Σκίτσο ,Σχολικές δραστηριότητες ,Τ.Π.Ε. ,Ταινίες μικρού μήκους ,Τέχνη ,Φυσικές επιστήμες .