Συμμετοχή του ΕΠΑΛ Άμφισσας και του 1ου ΕΚ Άμφισσας στην «Ημέρα χωρίς αυτοκίνητο» στην Άμφισσα

Στις 22 Σεπτεμβρίου 2017 οι μαθητές και οι μαθήτριες του ΕΠΑΛ Άμφισσας συμμετείχαν στη δράση  «Ημέρα χωρίς αυτοκίνητο» στην Άμφισσα στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας, που διοργανώθηκε από το Δήμο Δελφών σε συνεργασία με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας.

Στα πλαίσια της δράσης, οι μαθητές και οι μαθήτριες βάδισαν μέχρι την Πλατεία Ησαΐα, όπου είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για θέματα αέριας ρύπανσης από Κινητή Ερευνητική Μονάδα Κυκλοφορίας-Περιβάλλοντος και Οδοστρωμάτων του Ι.ΜΕ.Τ., την Πλατεία Κεχαγιά και την παραδοσιακή συνοικία της Χάρμαινας.