Διδακτική επίσκεψη μαθητών τομέα Πληροφορικής ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας

24 Απριλίου, 2017 clalas99

Στις 30 Μαρτίου 2017 οι μαθητές της Β τάξης τομέα Πληροφορικής του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στην Άμφισσα με κομβικά σημεία το Γήπεδο, τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Άμφισσας και τη Βιβλιοθήκη Γ. Γάτου, το Κ.Π.Ε. Άμφισσας, προκειμένου να συλλέξουν πρωτότυπο πολυμεσικό υλικό που το αξιοποίησαν στα πλαίσια του εργαστηριακού μαθήματος “Σχεδιασμός και ανάπτυξη ιστοτόπων”.

Σημειώνεται πως το συγκεκριμένο υλικό θα αξιοποιηθεί και στα πλαίσια των σχολικών εκπαιδευτικών προγραμμάτων “Λέσχη εφαρμογών ψηφιακής φωτογραφίας” (πολιτιστικό πρόγραμμα) και “Sending cards to our friends” (πρόγραμμα eTwinning) του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας.

Ακολουθούν ενδεικτικές φωτογραφίες:

de1

de5

de6

de11

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,eTwinning ,Άμφισσα ,Βιβλιοθήκες ,Βιβλιοθήκη Γιώργου Γάτου ,Δημοτική Βιβλιοθήκη Άμφισσας ,Δραστηριότητες ,Εκπαιδευτικά Προγράμματα ,Εκπαιδευτικές Επισκέψεις ,Εκπαιδευτικό υλικό ,Εκπαιδευτικοί ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Κ.Π.Ε.) Άμφισσας ,Μαθήματα ΕΠΑ.Λ. ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Πολιτιστικά προγράμματα ,Τ.Π.Ε. ,Τέχνη ,Τομέας Πληροφορικής ΕΠΑΛ ,Φωτογραφία .