Διδακτική επίσκεψη μαθητών τομέα Πληροφορικής ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας

Στις 30 Μαρτίου 2017 οι μαθητές της Β τάξης τομέα Πληροφορικής του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στην Άμφισσα με κομβικά σημεία το Γήπεδο, τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Άμφισσας και τη Βιβλιοθήκη Γ. Γάτου, το Κ.Π.Ε. Άμφισσας, προκειμένου να συλλέξουν πρωτότυπο πολυμεσικό υλικό που το αξιοποίησαν στα πλαίσια του εργαστηριακού μαθήματος «Σχεδιασμός και ανάπτυξη ιστοτόπων».

Σημειώνεται πως το συγκεκριμένο υλικό θα αξιοποιηθεί και στα πλαίσια των σχολικών εκπαιδευτικών προγραμμάτων «Λέσχη εφαρμογών ψηφιακής φωτογραφίας» (πολιτιστικό πρόγραμμα) και «Sending cards to our friends» (πρόγραμμα eTwinning) του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας.

Ακολουθούν ενδεικτικές φωτογραφίες:

de1