Δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ η νέα ΚΥΑ για τις θέσεις μαθητείας στο δημόσιο

2 Μαρτίου, 2017 clalas99

Δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 661/2-3-17, η κοινή απόφαση της  Αναπληρώτριας Υπουργού  Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης Ουρανίας Αντωνοπούλου και του Υφυπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων Δημητρίου Μπαξεβανάκη  με θέμα τον καθορισμό του αριθμού μαθητών/-τριών της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΠΑ.Λ – Μεταλυκειακό έτος – τάξη Μαθητείας, ΕΠΑ.Σ, ΙΕΚ και ΣΕΚ), οι οποίοι θα πραγματοποιήσουν Μαθητεία – Πρακτική Άσκηση στο Δημόσιο Τομέα, κατά το σχολικό έτος 2016-2017. Με τη δημοσίευση αυτής της απόφασης αντικαθίσταται η υπ.αρ. 462/6/4-1-17 ΚΥΑ.

Το ΦΕΚ σε μορφή PDF

Περισσότερα εδώ.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Δημόσιο Ι.Ε.Κ. Άμφισσας ,Επαγγελματική Εκπαίδευση ,Μαθητεία ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Σχολές Επαγγελματικής Κατάρτισης (Σ.Ε.Κ.) ,ΥΠ.Π.Ε.Θ. ,Φ.Ε.Κ. .