Οι διδακτικές επισκέψεις μαθητών του τομέα Πληροφορικής στη Βιβλιοθήκη Γιώργου Γάτου

Κατά το τρέχον σχολικό έτος οι μαθητές του τομέα Πληροφορικής ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας, στα πλαίσια εργαστηριακών τους μαθημάτων στο 1ο Ε.Κ. Άμφισσας, πραγματοποίησαν διδακτικές επισκέψεις στη Βιβλιοθήκη Γιώργου Γάτου – Παράρτημα της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Άμφισσας.

Κατά τις επισκέψεις του, οι μαθητές της Γ τάξης πραγματοποίησαν εργασίες τεχνικής υποστήριξης λογισμικού και υλικού με βάση το περιεχόμενο του μαθήματος «Τεχνική υποστήριξη υπολογιστικών συστημάτων και δικτυακών υποδομών», ενώ οι μαθητές της Β τάξης πραγματοποίησαν υποστήριξη εκτυπωτικών μηχανημάτων με παράλληλη διερεύνηση ψηφιοποίησης αρχείων στα πλαίσια του μαθήματος «Εγκατάσταση, διαχείριση και συντήρηση υπολογιστικών συστημάτων».