Εβδομάδα εθελοντισμού «Let’s Do It Greece» 2016

LetsDoItGreece

Στα πλαίσια της εβδομάδας εθελοντισμού «Let’s Do It Greece» 2016, μαθητές του τομέα Πληροφορικής ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας, στα πλαίσια δράσης του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας, δημιούργησαν αφίσα με οικολογικό περιεχόμενο, η οποία προωθήθηκε σε δημοτικά καταστήματα και βιβλιοθήκες της περιοχής μας.

Η δράση υλοποιήθηκe από τους μαθητές της Β και Γ τάξης τομέας Πληροφορικής με βάση το αριθ. πρωτ. 8195/Δ2/20-01-2016 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. με θέμα: «Έγκριση εβδομάδας εθελοντισμού Let’s do it Greece 2016» με υπεύθυνoυς το διευθυντή 1ου Ε.Κ. Άμφισσας και την εκπαιδευτικό Σοφία Κοντούλα, κλ. ΠΕ20.