Διδακτική επίσκεψη των μαθητών του τομέα Πληροφορικής ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας στο Κ.Π.Ε. Άμφισσας

8 Μαρτίου, 2016 clalas99

kpe2Στις 26 Φεβρουαρίου 2016 πραγματοποιήθηκε διδακτική επίσκεψη των μαθητών του τομέα Πληροφορικής του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Κ.Π.Ε.) Άμφισσας στα πλαίσια εργαστηριακών μαθημάτων σχετικών με το υλικό και τα δίκτυα υπολογιστών. Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Σοφία Κοντούλα, κλ. ΠΕ20, και Δημήτριος Μπουντόλος, κλ. ΠΕ19.

Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης επιδείχθηκαν δικτυακές και υπολογιστικές εγκαταστάσεις, ενώ έγινε και ξενάγηση στους χώρους του Κ.Π.Ε. (εργαστήρια πειραμάτων και δραστηριοτήτων, αίθουσα εκδηλώσεων, γραφεία, επίδειξη εκπαιδευτικού υλικού, κλπ.) από τον εκπαιδευτικό Γεώργιο Κώττη.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,Δραστηριότητες ,Εκπαιδευτικές Επισκέψεις ,Εκπαιδευτικοί ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Κ.Π.Ε.) Άμφισσας ,Μαθήματα ΕΠΑ.Λ. ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Τομέας Πληροφορικής ΕΠΑΛ .