Πρόσκληση Συμμετοχής στον Διαγωνισμό ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος και τραγουδιού “Κάν’ το ν΄ ακουστεί”

26 Φεβρουαρίου, 2016 clalas99

3ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου

Η Επιστημονική Εταιρία European School Radio , το πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο προσκαλεί όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης να συμμετέχουν στον διαγωνισμό ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος και τραγουδιού “Κάν’ το ν’ ακουστεί” .

Ο Διαγωνισμός γίνεται στα πλαίσια του 3ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου και απευθύνεται σε μαθητές/τριες σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Έχει αριθμό έγκρισης από το Υπουργείο Παιδείας, έρευνας και Θρησκευμάτων 28167Δ2 18022016.

O ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ “Kάν’ το ν’ ακουστεί” Βασικός στόχος είναι η ελεύθερη έκφραση και προβολή των ιδεών, των προβληματισμών και των παραγόμενων από τη σχολική κοινότητα πολιτιστικών προϊόντων. Επίσης ο διαγωνισμός δίνει την ευκαιρία στη σχολική κοινότητα για μια προσέγγιση των ΜΜΕ στα πλαίσια του μιντιακού και πληροφοριακού γραμματισμού.

Σχετικά με τις προϋποθέσεις συμμετοχής και άλλα στοιχεία σχετικά με το διαγωνισμό μπορείτε να βρείτε εδώ.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Διαγωνισμοί ,Δραστηριότητες ,Εκπαιδευτικοί ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Μαθητικό ραδιόφωνο .