Διδακτική επίσκεψη μαθητών του τομέα Πληροφορικής στο ΚΕ ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Φωκίδας

26 Φεβρουαρίου, 2016 clalas99

plinetΣτις 10 Φεβρουαρίου 2016, πραγματοποιήθηκε ολιγόωρη διδακτική επίσκεψη των μαθητών της Γ τάξης του τομέα Πληροφορικής ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας στο Κέντρο Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών (ΚΕ ΠΛΗ.ΝΕ.Τ.) Φωκίδας στα πλαίσια του εργαστηριακού μαθήματος του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας “Τεχνική Υποστήριξη Υπολογιστικών Συστημάτων και Δικτυακών Υποδομών”.

Ο υπεύθυνος ΚΕ ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. κ. Ιωάννης Κουλός ανέλαβε την ξενάγηση των μαθητών και του υπεύθυνου καθηγητή στα υπολογιστικά συστήματα και τις δικτυακές υποδομές του Κέντρου, ενώ ανέλυσε και τα είδη τεχνικών προβλημάτων που αντιμετωπίζονται από το Κέντρο. Τέλος, αναπτύχθηκαν θέματα ασφάλειας δικτύων και τρόπων αντιμετώπισής τους.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,Εκπαιδευτικές Επισκέψεις ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Κέντρο Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών (ΚΕ. ΠΛΗ.ΝΕ.Τ.) ,Μαθήματα ΕΠΑ.Λ. ,Μαθητές/Μαθήτριες .