28/4/2015: Παγκόσμια ημέρα για την ασφάλεια και την υγιεινή στο χώρο εργασίας

15 Μαΐου, 2015 Εκπαιδευτική μονάδα

asfaleia

Στις 28/4/2015, παγκόσμια ημέρα για την ασφάλεια και την υγιεινή στον χώρο εργασίας, το ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας και το 1ο Ε.Κ. Άμφισσας, στα πλαίσια προγραμματισμένης εκπαιδευτικής δράσης,  αφιέρωσαν την τελευταία διδακτική ώρα σε ενημέρωση των μαθητών της Α και Β τάξης ΕΠΑ.Λ. σε θέματα σχετικά με την ασφάλεια και την υγιεινή σε χώρους εργασίας και τα εργαστήρια όπου εκτελούν δραστηριότητες.

Η ενημέρωση έγινε στο αμφιθέατρο του σχολείου από τον εκπαιδευτικό Δημοσθένη Αναγνώστου του ΕΠΑΛ/1ου ΕΚ Άμφισσας, υπεύθυνο της εκπαιδευτικής δράσης.

Στην εκδήλωση ανακοινώθηκαν και τα συμπεράσματα της ομάδας του περιβαλλοντικού προγράμματος του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας “Σεισμός, ένα φυσικό φαινόμενο που αντιμετωπίζεται”.

Την σχετική παρουσίαση μπορείτε να βρείτε εδώ.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,Ασφάλεια και υγιεινή στο χώρο εργασίας ,Εκπαιδευτικοί ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Παρουσίαση .