Σεμινάριο εκπαίδευσης προσωπικού ενδοσχολικής τεχνικής στήριξης (ΠΕ19-20) στο 1ο Ε.Κ. Άμφισσας

19 Οκτωβρίου, 2014 Χρήστος Ρέτσας

Στο 1ο Εργαστηριακό Κέντρο (Ε.Κ.) Άμφισσας (Λ. Σαλώνων 48, 33100 Άμφισσα, Χάρτης), πρόκειται να πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 13 Νοεμβρίου 2014 και ώρες 15:00 έως 20:00 σεμινάριο εκπαίδευσης εκπαιδευτικών κλ. ΠΕ19-20 Πληροφορικής.

Το σεμινάριο αυτό απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ19-20 Πληροφορικής για την υποστήριξη του έργου τους ως προσωπικού ενδοχολικής τεχνικής στήριξης.

Υλοποιείται στο πλαίσιο της πράξης ΣΤΗΡΙΖΩ με φορέα υλοποίησης το ITYΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ και θα πραγματοποιηθεί σε συνδιοργάνωση με τον Σχολικό Σύμβουλο ΠΛηροφορικής κ. Ηλιάδη Κοσμά.

Για την παρακολούθηση του σεμιναρίου απαιτείται η εγγραφή των ενδιαφερομένων εκπαιδευτικών. Η εγγραφή αυτή γίνεται ηλεκτρονικά μέσα από την πλατφόρμα training.sch.grΟι διαθέσιμες θέσεις εκπαιδευμένων ανέρχονται στις 50.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Ανακοινώσεις ,Εκπαιδευτικοί ,Επιμόρφωση ,Πληροφορική ,Σεμινάρια .