Διεξαγωγή Επιμορφωτικής Ημερίδας στην ΑΜΦΙΣΣΑ για ΜΑΘΗΤΕΣ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ και Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ με θέμα «Η Ρομποτική στην Εκπαίδευση»

2 Απριλίου, 2014 clalas99

Το Κέντρο Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών (ΚE.ΠΛH.ΝE.Τ.) Φωκίδας σε συνεργασία με τον Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Επιστήμης – WRO Hellas διοργανώνουν επιμορφωτική ημερίδα με θέμα «H Ρομποτική στην Εκπαίδευση».

Η ημερίδα αυτή αφορά εκπαιδευτικούς και μαθητές της Α/βάθμιας και Β/βάθμιας Εκπαίδευσης και θα πραγματοποιηθεί στην Άμφισσα στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Δελφών (Πλατεία Κεχαγιά, Άμφισσα) την Παρασκευή 4 Απριλίου 2014, κατά τις ώρες 11:00 -13:45.

Ενημερωθείτε αναλυτικά από το σχετικό έγγραφο.

Δείτε την αφίσα της ημερίδας εδώ.

(Αναδημοσίευση από τον ιστότοπο της Δ.Δ.Ε. Ν. Φωκίδας, http://dide.fok.sch.gr, 20-3-2014)

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Εκπαιδευτικοί ,Κέντρο Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών (ΚΕ. ΠΛΗ.ΝΕ.Τ.) ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Ρομποτική .