Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Β τάξης τομέα Πληροφορικής ΕΠΑΛ Άμφισσας στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Άμφισσας και στη Βιβλιοθήκη Γιώργου Γάτου

18 Μαρτίου, 2014 clalas99

P1110204

Μέσα στον Μάρτη, οι μαθητές της Β τάξης τομέα Πληροφορικής του ΕΠΑΛ Άμφισσας, στα πλαίσια των εργαστηριακών τους μαθημάτων “Συντήρηση Υπολογιστών” και “Δίκτυα Υπολογιστών Ι”, πραγματοποίησαν με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Δημήτριο Μπακαλάκο, κλάδου ΠΕ19, δυο ολιγόωρες εκπαιδευτικές επισκέψεις σε βιβλιοθήκες της Άμφισσας.

Πιο συγκεκριμένα:

Στις 6 Μαρτίου, πραγματοποίησαν ολιγόωρη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Βιβλιοθήκη Γιώργου Γάτου. Κατά την επίσκεψή τους μελέτησαν τη δικτύωση του χώρου και πρότειναν λύσεις για όσα θέματα τους έθεσε η υπεύθυνη βιβλιοθηκονόμος κ. Σοφία Καλλία. Επίσης, συζήτησαν μαζί της θέματα σχετικά με την ασφάλεια του πληροφοριακού συστήματος της βιβλιοθήκης.

Στις 14 Μαρτίου, έκαναν μια νέα επίσκεψη στην Κεντρική Βιβλιοθήκη Άμφισσας, με παρόμοιο αντικείμενο, ενώ συζήτησαν θέματα σχετικά με τη δικτύωση με την υπεύθυνη βιβλιοθηκονόμο κ. Ευαγγελία Αποστόλου.

B3

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Ε.Κ. Άμφισσας ,1ο Σ.Ε.Κ. Άμφισσας ,Άμφισσα ,Βιβλία ,Βιβλιοθήκες ,Βιβλιοθήκη Γιώργου Γάτου ,Εκπαιδευτικοί ,ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Τομέας Πληροφορικής ΕΠΑΛ .