Παρέμβαση ευαισθητοποίησης με θέμα: Κάπνισμα-Διακοπή καπνίσματος

24 Απριλίου, 2013 clalas99

Την Τετάρτη 17 Απριλίου 2013 στο εργαστήριο Αυτοματισμού και Συστημάτων Αυτομάτου Ελέγχου (Σ.Α.Ε.) του 1ου Σχολικού Εργαστηριακού Κέντρου (Σ.Ε.Κ.) Άμφισσας πραγματοποιήθηκε παρέμβαση ευαισθητοποίησης με θέμα «Κάπνισμα – Διακοπή καπνίσματος» από τους ιατρούς κκ. Γεώργιο Σπαθαράκη, Διευθυντή του Κέντρου Υγείας (Κ.Υ.) Ιτέας, και Ιωάννη Χριστοδουλάκη, ειδικευόμενο ιατρό του Κ.Υ. Ιτέας, στους μαθητές του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας. που συμμετέχουν στην υλοποίηση του εγκεκριμένου προγράμματος (αρ. πρωτ. εγκριτικής απόφασης 4531/13-12-2012) Αγωγής Υγείας με τίτλο: «Εθισμός: Πρόληψη, Αγωγή Υγείας, Λύσεις (Ε.Π.Α.Λ.)»

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  1ο Σ.Ε.Κ. Άμφισσας ,Δραστηριότητες ,Εκπαιδευτικά Προγράμματα ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας .