Έκθεση Φωτογραφίας 1ου Σ.Ε.Κ. Άμφισσας (11 Σεπτεμβρίου 2012)

Κατά το σχολικό έτος 2011-2012, το 1ο Σ.Ε.Κ. Άμφισσας διοργάνωσε μαθητικό διαγωνισμό φωτογραφίας για μαθητές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας.

Στην παρούσα έκθεση, που γίνεται στην είσοδο του ΕΠΑΛ Άμφισσας, μπορείτε δείτε:

– Τις καλύτερες εικόνες, όπως αυτές ψηφίστηκαν μέσα από τη διαδικτυακή πλατφόρμα του διαγωνισμού από χρήστες του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (μαθητές, εκπαιδευτικοί).

– Εικόνες από εκπαιδευτικά προγράμματα ηλεκτρονικής αδελφοποίησης του 1ου Σ.Ε.Κ. Άμφισσας με σχολεία της Ευρώπης (πρόγραμμα eTwinning 2005-2012).

Για το σχολικό έτος 2012-2013, το 1ο Σ.Ε.Κ. Άμφισσας θα αναλάβει ένα πρόγραμμα συγκέντρωσης και προβολής παλιών φωτογραφιών σε συνεργασία με άλλα ευρωπαϊκά σχολεία, κυρίως των Βαλκανίων, ώστε στο τέλος της σχολικής χρονιάς να είμαστε σε θέση, μέσα από μια έκθεση φωτογραφίας, να περιηγηθούμε στο παρελθόν των βαλκανικών χωρών και να συγκρίνουμε με το σήμερα.

Καλή περιήγηση!!