Αρχείο ημέρας 28 Φεβρουαρίου 2022

Σεμινάριο Ιστορίας Γ΄ ΓΕ.Λ. με έμφαση στην επεξεργασία ιστορικών πηγών Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου και σύμφωνα με την απόφαση της 2ης Ολομέλειας (Πράξη 2/27-1-2022) του ΠΕ.Κ.Ε.Σ., σας προσκαλώ σε διαδικτυακό σεμινάριο για φιλολόγους Γενικών … Συνέχεια

Κατηγορίες: Επιμορφώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διαδικτυακό σεμινάριο για φιλολόγους Γενικών Λυκείων και Γυμνασίων με Λυκειακές Τάξεις: «Ιστορία Προσανατολισμού Γ΄ Γενικού Λυκείου. Επεξεργασία ιστορικών πηγών. Εργαστήριο συγγραφής και βαθμολόγησης»

Διεξαγωγή εξ αποστάσεως προαιρετικού επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους Εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στις Ε΄ και Στ΄ τάξεις των Δημοτικών Σχολείων των Κυκλάδων Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70 του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου … Συνέχεια

Κατηγορίες: Επιμορφώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εξ αποστάσεως προαιρετικό επιμορφωτικό σεμινάριο για τους Εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ70, που διδάσκουν στις Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις των Δημοτικών Σχολείων των Κυκλάδων: «Διδακτική μαθημάτων Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων»