Αρχείο ημέρας 29 Οκτωβρίου 2021

Διά ζώσης επιμορφωτική συνάντηση του Ε.Κ.Φ.Ε. Νάξου με τις/τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στις σχολικές μονάδες Νάξου: «1. Χρήση μικροσκοπίου. Παρασκευή και παρατήρηση δειγμάτων φυτικών, ζωικών κυττάρων. Χρώση με lugol και μπλε του μεθυλενίου. Βιολογία Γυμνασίου Λυκείου από τους εργαστηριακούς οδηγούς, 2.Παρασκευή διαλυμάτων συγκεκριμένων περιεκτικοτήτων w/w, w/v, v/v Χημεία Γυμνασίου Λυκείου από εργαστηριακό οδηγό, 3) Μέτρηση μάζας, βάρους, χρόνου Φυσική Α΄ Γυμνασίου από το βιβλίο άσκηση 2 και 3»

Πρόσκληση σε επιμορφωτική συνάντηση του Ε.Κ.Φ.Ε. Νάξου για το μήνα Νοέμβριο Ο υπεύθυνος του Ε.Κ.Φ.Ε. Νάξου, Ν. Βαθρακοκοίλης, και η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ04, Μ. Κουσαθανά, προσκαλούν τις/τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα Γυμνάσια και Λύκεια της Νάξου, σε … Συνέχεια

Κατηγορίες: Επιμορφώσεις | Γράψτε σχόλιο

Eξ αποστάσεως επιμορφωτική συνάντηση του Ε.Κ.Φ.Ε. Άνδρου για τις/τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα Γυμνάσια και Λύκεια αρμοδιότητας του Ε.Κ.Φ.Ε. Άνδρου: «1.ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΗ ΚΙΝΗΣΗ-Μελέτη της ευθύγραμμης ομαλά επιταχυνόμενης κίνησης: Με χρονομετρητή. Με χρήση φωτοπυλών. 2. ΜΗΧΑΝΗ WIMSHURST»

Πρόσκληση σε εξ αποστάσεως επιμορφωτική συνάντηση του  Ε.Κ.Φ.Ε. Άνδρου για τον μήνα Νοέμβριο Ο υπεύθυνος του Ε.Κ.Φ.Ε. Άνδρου Λ. Πιάγκος  και η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ04 Μ. Κουσαθανά, προσκαλούν τις/τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα Γυμνάσια και Λύκεια αρμοδιότητας … Συνέχεια

Κατηγορίες: Επιμορφώσεις | Γράψτε σχόλιο

Εξ αποστάσεως επιμορφωτικές συναντήσεις του Ε.Κ.Φ.Ε. Σύρου με τις/τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα Γυμνάσια και Λύκεια αρμοδιότητας του Ε.Κ.Φ.Ε. Σύρου: Τρίτη 2-11-2021: «Γνωριμία με το εργαστήριο. Μετρήσεις και επεξεργασία δεδομένων, Εργαστηριακές δραστηριότητες Φυσικής Α΄ τάξεων Γυμνασίου και Λυκείου και Χημείας Α΄ Λυκείου» Τρίτη 16-11-2021: «Εργαστηριακές δραστηριότητες Φυσικής Β΄ (Γενικής Παιδείας) και Γ΄ Λυκείου και Χημείας τάξεων Β΄ Γυμνασίου και Γ΄ Λυκείου» Τρίτη 30-11-2021: «Εργαστηριακές δραστηριότητες Φυσικής Α΄ Λυκείου, Χημείας Γ΄ Λυκείου και Βιολογίας Γυμνασίου»

Πρόσκληση σε εξ αποστάσεως επιμορφωτικές συναντήσεις του Ε.Κ.Φ.Ε. Σύρου για τον μήνα Νοέμβριο Ο υπεύθυνος του Ε.Κ.Φ.Ε. Σύρου, Ι. Ζερλέντης, και η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ04, Μ. Κουσαθανά, προσκαλούν τις/τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα Γυμνάσια και Λύκεια αρμοδιότητας … Συνέχεια

Κατηγορίες: Επιμορφώσεις | Γράψτε σχόλιο

Διά ζώσης επιμορφωτική συνάντηση του Ε.Κ.Φ.Ε. Θήρας με τις/τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στις σχολικές μονάδες Θήρας-Θηρασίας: «1.Ηλεκτροστατικές αλληλεπιδράσεις, 2.Παρασκευή και περιεκτικότητες διαλυμάτων, 3.Χρήση του μικροσκοπίου του εργαστηρίου των Φυσικών Επιστημών»

Πρόσκληση σε επιμορφωτική συνάντηση του Ε.Κ.Φ.Ε. Θήρας για τον μήνα Νοέμβριο Ο υπεύθυνος του Ε.Κ.Φ.Ε. Θήρας, Ν. Μήλιος,  και η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ04, Μ. Κουσαθανά, προσκαλούν τις/τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα Γυμνάσια και Λύκεια Θήρας και Θηρασιάς, … Συνέχεια