Συναισθηματική ανάπτυξη και αγωγή των παιδιών της προσχολικής ηλικίας (επιμορφωτικό υλικό)

Στο πλαίσιο της επιμορφωτικής δράσης του 1ου ΠΕΚΕΣ Αττικής με θέμα: «Συναισθηματική ανάπτυξη και αγωγή των παιδιών της προσχολικής ηλικίας», η οποία πραγματοποιήθηκε στις 7/4/22, με επιστημονική ευθύνη των  Συντονιστριών Εκπαιδευτικού Έργου, κλ. ΠΕ60, κ.κ. Ευφροσύνης Βαγή-Σπύρου και Ζωής Καραμπατζάκη   μοιραζόμαστε το υλικό των εισηγήσεων.
Το υλικό  παρουσίασαν στις εισηγήσεις τους οι κ.κ. Νιζάμη Κατερίνα, Εκπαιδευτικός ΠΕ60, M.ed. Συναισθηματικές και συγκινησιακές Δυναμικές και Εκπαίδευση, Χαρατσίδου Μελίνα, κλινική ψυχολόγος- οικογενειακή ψυχοθεραπεύτρια, επ. υπεύθυνη Κέντρου Πρόληψης Γλυφάδας και Καραμπατζάκη Ζωή, ΣΕΕ ΠΕ60 του 1ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.
Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

υλικό 1

υλικό 2

υλικό 3 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

υλικό 4 συλλογή υλικού 7-4-22

Κατηγορίες: Υλικό Επιστ. & Παιδ. υποστήριξης, Υλικό Επιστ. και Παιδαγωγικής υποστήριξης, ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.