Επιμορφωτικό Υλικό από την Ημερίδα: για το διαδικτυακό σχολείο της ΠΔΕ Αττικής

Πρόκειται για το επιμορφωτικό υλικό που παρουσιάστηκε στην Ημερίδα για το Διαδικτυακό Σχολείο της ΠΔΕ Αττικής  με θέμα: “Παιδαγωγικό πλαίσιο και διδακτική διαχείριση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση στο Νηπιαγωγείο και στο Δημοτικό Σχολείο που συνδιοργάνωσε η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής και το 1ο Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) Αττικής και που πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά την Τετάρτη, 11 Νοεμβρίου 2020. Στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να βρείτε:

1. Σύντομη παρουσίαση του διαδικτυακού σχολείου της Περιφερειακής Διεύθυνσης Αττικής: Γεώργιος Κόσυβας, Περιφερειακός Διευθυντής Π.Ε. & Δ.Ε. (πατήστε εδώ )
  2. Αξιοποίηση διαδραστικών και συνεργατικών εργαλείων στα περιβάλλοντα webex και eclass / eme: Στέλιος Μαρκαντωνάκης, Σ.Ε.Ε. ΠΕ05 Γαλλικής 1ου Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Αττικής(πατήστε εδώ)
  3. Αναφορά σε περιβάλλοντα διαχείρισης διδασκαλίας φορέων ΥΠΑΙΘ. Θέματα προστασίας προσωπικών δεδομένων: Βασίλης Μπελεσιώτης, Σ.Ε.Ε. ΠΕ86 Πληροφορικής 1ου Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Αττικής(πατήστε εδώ)
  4. Υλικό από το Εργαστήριο «Η ΕξΑΕ στο νηπιαγωγείο»

Εισηγήτριες:  Βαγή Ευφροσύνη, Σ.Ε.Ε. 1ου Π.Ε.Κ.Ε.Σ  Αττικής (πατήστε εδώ)

Καραμπατζάκη Ζωή, Σ.Ε.Ε. 1ου Π.Ε.Κ.Ε.Σ Αττικής(πατήστε εδώ)

Παύλου Γεωργία, Σ.Ε.Ε. 1ου Π.Ε.Κ.Ε.Σ Αττικής(πατήστε εδώ)         Φραγκούλη Ασπασία, Σ.Ε.Ε. 1ου Π.Ε.Κ.Ε.Σ Αττικής(πατήστε εδώ)

4. Χρήσιμοι ιστότοποι (πατήστε εδώ)

Κατηγορίες: Υλικό Επιστ. & Παιδ. υποστήριξης, Υλικό Επιστ. και Παιδαγωγικής υποστήριξης, ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.