Αρχεία ανά ημέρα: 12 Ιανουαρίου 2019

Οδηγίες για τη διδασκαλία των μαθημάτων Καλλιτεχνική Παιδεία (Εικαστικά – Στοιχεία Θεατρολογίας – Μουσική), Ιστορία της Τέχνης, Ελεύθερο Σχέδιο και Γραμμικό Σχέδιο στο Γενικό Λύκειο για το σχολικό έτος 2018 – 2019 (αρχείο)

Δημοσιεύθηκε στη Οδηγίες Διδασκλίας και Αξιολόγησης | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες διδ. των μαθημάτων Καλλ. Παιδεία, Ιστορία της Τέχνης, Ελεύθερο Σχέδιο και Γραμμικό Σχέδιο στο ΓΕΛ (2018–2019)

Διδακτέα Ύλη και Οδηγίες για τη διδασκαλία μαθημάτων Γενικής Παιδείας της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης Ημερήσιου και της Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ τάξης Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. σχ. έτους 2018-2019  (αρχείο)

Δημοσιεύθηκε στη Οδηγίες Διδασκλίας και Αξιολόγησης | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διδ. Ύλη και Οδηγίες διδ. μαθημάτων Γ.Π. Α΄, Β΄ και Γ΄ Ημ. και Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ Εσπ. ΕΠΑ.Λ. (2018-2019)

Οδηγίες διδασκαλίας μαθημάτων Κοινωνικών Επιστημών στο Γυμνάσιο (2018 – 2019)

Οδηγίες για τη διδασκαλία μαθημάτων Κοινωνικών Επιστημών στο Γυμνάσιο για το σχολικό έτος 2018 – 2019 (αρχείο)

Δημοσιεύθηκε στη Οδηγίες Διδασκλίας και Αξιολόγησης, Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες διδασκαλίας μαθημάτων Κοινωνικών Επιστημών στο Γυμνάσιο (2018 – 2019)

Οδηγίες για τη διδασκαλία του μαθήματος Ερευνητικές Δημιουργικές Δραστηριότητες στις Α΄ και Β΄ τάξεις Ημερησίου Γενικού Λυκείου και στην Α΄ τάξη Εσπερινού Γενικού Λυκείου για το σχολ. έτος 2018 – 2019 (αρχείο)

Δημοσιεύθηκε στη Οδηγίες Διδασκλίας και Αξιολόγησης | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες διδ. του μαθήματος Ερευν. Δημιουργικές Δραστηριότητες στις Α΄, Β΄ Ημερ. και Α΄ Εσπ., Γενικού Λυκείου (2018-19)

Κατευθύνσεις στην οργάνωση της διδασκαλίας στα τμήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας

Κατευθύνσεις στην οργάνωση της διδασκαλίας στα τμήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας (κείμενο)

Δημοσιεύθηκε στη Υλικό Επιστ. & Παιδ. υποστήριξης | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κατευθύνσεις στην οργάνωση της διδασκαλίας στα τμήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας

Τρόπος εξέτασης Νέων Ελληνικών Γυμνασίου

Τρόπος εξέτασης του μαθήματος των Νέων Ελληνικών Γυμνασίου (Π.Δ. 126/2016 ΦΕΚ 211 τ. Α`) (κείμενο)

Δημοσιεύθηκε στη Οδηγίες Διδασκλίας και Αξιολόγησης | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τρόπος εξέτασης Νέων Ελληνικών Γυμνασίου

Οδηγίες για τη διδασκαλία του μαθήματος Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία Γενικής Παιδείας Β΄ τάξης Εσπερινού Γενικού Λυκείου για το σχολικό έτος 2018 – 2019 (αρχείο)

Δημοσιεύθηκε στη Οδηγίες Διδασκλίας και Αξιολόγησης | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες διδ/λίας του μαθ. Αρχαία Ελλ. Γλώσσα και Γραμματεία ΓΠ, Β΄ Εσπ. ΓΕΛ (2018–2019)

Οδηγίες για τη διδασκαλία της Νεοελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας και της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας στο Γυμνάσιο για το σχολικό έτος 2018 – 2019 (αρχείο)

Δημοσιεύθηκε στη Οδηγίες Διδασκλίας και Αξιολόγησης, Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες διδ/λίας της Νεοελληνικής και της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας στο Γυμνάσιο (2018 – 2019)

Οδηγίες διδασκαλίας Φιλολογικών μαθημάτων Α’ & Β’ τάξη ΓΕΛ 2018-19

Οδηγίες διδασκαλίας Φιλολογικών μαθημάτων Α’ & Β’ τάξη ΓΕΛ: Α) Ημερήσιου β) Εσπερινού

Δημοσιεύθηκε στη Οδηγίες Διδασκλίας και Αξιολόγησης | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες διδασκαλίας Φιλολογικών μαθημάτων Α’ & Β’ τάξη ΓΕΛ 2018-19

Κριτήρια ΙΕΠ (28-11-2018) Αξιολόγησης για το μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας στο Γυμνάσιο(αρχείο )

Δημοσιεύθηκε στη Οδηγίες Διδασκλίας και Αξιολόγησης | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κριτήρια ΙΕΠ Αξιολόγησης για το μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας στο Γυμνάσιο