Σχολική Περιφέρεια του Νηπιαγωγείου

Τα όρια της σχολικής Περιφέρειας του 1ου Νηπιαγωγείου Περαίας .

Σύμφωνα με τον καθορισμό των Σχολικών Περιφερειών των Νηπιαγωγείων του Δήμου Θερμαϊκού για το σχολικό έτος 2021-22 στο 1ο Νηπιαγωγείο εγγράφονται όσα παιδιά διαμένουν στην περιοχή που περικλείεται από τις οδούς:

Στο 1ο Νηπιαγωγείο εγγράφονται όσα παιδιά διαμένουν  στην περιοχή που περικλείεται από τις οδούς

1. Άνω Περαία: Γραβιάς (ζυγά) – Κ.Παλαμά – Βενιζέλου – Επαρχιακή Οδός Θεσν/νίκης_Ν.Μηχανιώνας- Ειρήνης.
  2. Κάτω Περαία: Επαρχιακή Οδός Θες/νίκης-Ν. Μηχανιώνας από Αμπελοκήπων έως Αρχιεπισκόπου Μακαρίου – Κρήτης Μονοί από τέλος έως Μηδείας -Ιωνίας (Ζυγοί από Μηδείας έως τέλος Μονοί από Αμπελοκήπων έως τέλος) – Αμπελοκήπων από Ιωνίας έως Επαρχιακή Οδός Θες/νίκης- Ν. Μηχανιώνας (ζυγοί)

(αριστερά της αρχικής σελίδας του site, στην διαδρομή Σχολικές Μονάδες → Όρια Σχολείων).